Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye Nedir?

Google Dijital Atölye, Google tarafından tüm kullanıcıların hizmetine sunulan bir çevrimiçi eğitim platformu. Google dijital atölyenin amacına bakıldığında; herkesin dijital pazarlama konusunda bilgi sahibi olmasını mümkün kılmak için hayata geçirilmiş bir projedir. Google Türkiye tarafından başlatılmış olan bu proje kapsamında 26 konu 106 derste anlatılır. Çevrimiçi yapılan bir eğitim programıdır ve programa katılım sağlamak için ücret ödenmesi gerekmez. Hatta bu eğitimlere katılmak için herhangi bir temel bilgiye sahip olmanıza da gerek yok. Platformda farklı kategorilerde dersler ve eğitimler olsa da verilen eğitimlerin temelde tüm amacı kişinin dijital bilgisini geliştirmek ve bu gelişim sonrası dijital pazarlama konusunda daha yetkin hale getirmek. Bu derslerden size en uygun olanı seçerek hemen eğitim almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Google dijital atölye projesine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB destek verir. 

Google Dijital Atölye Nasıl Kullanılır?

Google dijital atölyeye giriş için https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye sayfasına giriş sağlanmalıdır. Listelenen kurslar içerisinden Dijital Pazarlamanın Temeli kursu seçilmelidir. Öğrenmeye Başlayın butonuna tıklanmalı ve ardından Google hesabı ile oturum açılmalıdır. Google ile oturum aç ve E-posta ile oturum aç olmak üzere iki seçenek vardır. Oturum açıldıktan sonra eğitime başlanır ve eğitim bittikten sonra da sertifika alınabilir.

Google Dijital Atölye’de hangi eğitimler var?

Google Dijital Atölye’de dört farklı kategoride toplam 26 adet kurs bulunuyor. Tüm bu kursların bitirme süreleri değişiklik gösteriyor. Dijital Güvenlik, Veri ve Teknoloji, Dijital Pazarlama, Kariyer Gelişimi isimleri altında kategorize edilen bu kursların tamamı sizin dijital bilgilerinizi geliştirmeyi hedefliyor.

Google Dijital Atölye’de alabileceğiniz eğitimler arasında Dijital Pazarlamanın Temelleri, Çevrimiçi Reklamcılık, Mobil Cihazlar Üzerinden Müşteri İletişimi, Çevrimiçi Kampanyalar, Çevrimiçi İşletme Güvenliği, Kurumsal Tasarımlar gibi kurslar bulunuyor. 

Google Dijital Atölye’de alınan eğitimler iş dünyasında ne işe yarıyor?

Belki bulunduğunuz ya da hedefinizdeki sektörün dijital dünyayla bir ilişkisi olmadığını düşünüyor olabilirsiniz ama giderek dijitalleşen dünyamızdaki her sektörün yolu mutlaka bir gün dijital dünya ile kesişecek. En basit şekilde düşünürsek bile, her işletme bir internet sitesine ve sosyal medya hesabına sahip olmalı. Sahip olduğunuz işletmeye ya da çalıştığınız şirkete ait sosyal medya hesabını en verimli şekilde yönetmek ve internet sitelerinin Google aramalarında üst sıralarda görünmesi için dijital dünya hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu nedenle herkesin, temel düzeyde de olsa, dijital pazarlama bilgisine sahip olması gerekiyor.